Aliexpress daha fazla kullanıcı çekme ve mevcut kullanıcılarını aktif tutmak amacı ile Jeton sistemini geliştirdi. Bu jeton (coin) sistemini kullanabilmek için ise mobil aplikasyonunu telefonunuza kurmanız gerekiyor. Aliexpress’in hem App Store hem de Play Store’den saniyeler içerisinde indirip kurabileceğiniz oldukça kullanışlı bir mobil uygulaması bulunuyor.

Jeton Toplamak

Mobil uygulamayı indirdiğinizde hemen menüzden jetonlar ve kuponlar bölümüne giriyoruz. Buradan da jeton (coin) bölümüne girdikten sonra yukarıda duran 1 günlük jetonumuzu alıyoruz. 1 günlük diyorum çünkü uygulama sayesinde her gün 1 adet jeton toplayabiliyoruz. Burada Aliexpress jeton kısaca uygulamaya her gün giriş yapmamızı istiyor. Bu sayede hem ana sayfadaki ürünleri bize gösteriyor, hem de jeton verdiği için kullanıcısını da mutlu ediyor.

Aliexpress Jeton & Aliexpress Jeton Hilesi
Aliexpress Jeton & Aliexpress Jeton Hilesi

Jetonlar Ne İşe Yarar? Ürün Alınır Mı?

Tabi hergün bu jetonları topluyor olmamızın bir amacı olmalı değil mi? Aliexpress bir e-ticaret sitesi olduğu için bu jetonlar da bize kupon olarak geri dönüyorlar. 50 adet jeton topladığınız zaman tüm satıcılardan aldığınız ürünlerde kullanabileceğiniz 1 dolarlık bir indirim kuponu kazanabilirsiniz. Fakat bu kuponları öncesinde satın almanız gerekecektir ve bu da biraz takip gerektiriyor. Yani 50 jeton oldu hemen 1 dolarlık kuponumu alayım mantığı yok.

1 dolar için kim 50 gün uğraşacak? Dediğinizi duyar gibiyim fakat bu aslında çok seri bir süreç. Mobil telefonların sürekli elimizde olduğunu düşünürsek bir uygulamaya girip, bir jetona ala basmak 10 saniyemizi bile almayacaktır. Yani 50×10 gibi düşünürsek sadece 5 dakikada 1 dolarlık kupon almış oluyoruz, bence karlı bir alışveriş.

İndirim Günü Jeton Oyunları

Sitede sürekli olarak bulunmasalar da özellikle büyük indirim günlerinde kazandığınız jetonlar ile oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlar var. Bu oyunlar sayesinde az olan aliexpress jetonlarınızı çok artırabilir veya tamamen kaybedebilirsiniz. Örneğin 50 adet jetonunuz ile girdiğiniz bir oyundan 1000 adet jeton (değeri 20 dolar yapıyor) ile çıkabilir veya 50 adet jetonu tamamen kaybedebilirsiniz. Sonuçta para vermeden kazandığınız bir şey olduğu için hem eğlenirsiniz hem de risk almanın heyecanını yaşayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here