Merkezi Çin’de olmasına rağmen ülkemizdeki en çok kullanılan e-ticaret sitelerinden bir tanesi olan Aliexpress, 30 günü bulan kargo sürelerine rağmen ucuz fiyatları sebebiyle tercih ediliyor. Türk internet kullanıcılarının kredi kartından sonra en çok kullandığı ödeme sistemi kapıda ödeme. Kredi kartı kullanımını güvenli bulmayan veya prensip olarak hiç kredi kartı taşımayan internet kullanıcıları için kapıda ödeme sistemi çok güvenli. Ürününüzü getiren aliexpress kargo görevlisine kapıda nakit ödeme yapıyor ve ürünü teslim alıyorsunuz. Tıpkı herhangi bir mağazadan alışveriş yapar gibi fakat burada ürün kapınıza kadar geliyor.

Aliexpress Kapıda Ödeme Seçeneği

Aliexpress’in PTT aracılığı ile kapıda ödeme gibi bir seçeneği bulunmuyor. Merkezi Çin’de olduğu için site bu tip bir ödeme seçeneğini koordine edebilecek durumda değil. Fakat Aras kargo ile yapılan anlaşma sonucunda böyle bir kolaylık Aliexpress kapıda ödeme kullanıcılarına sunulabilir. Şimdilik siteden alışveriş yapmanın tek yolu kredi kartı kullanmak.

Aliexpress Güvenli Alışveriş

Aliexpress üzerinden güvenlik kaygıları için kapıda ödeme ile alışveriş yapmak isteyen kullanıcıların aslında çok kaygılanmalarına gerek yok. Alışveriş yapan kullanıcı ürünün bozuk olması veya yanlış gönderilmesi halinde iade isteyebilir. Aliexpress satıcı odaklı değil alıcı odaklı bir sitedir ve her şartta alıcının yanında olduğu için sıfır risk ile alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Üründe bir arıza olmasa bile müşteri memnuniyeti kapsamında iade ederek satıcıdan ücreti geri alabilirsiniz. Ürünün gelmesi ve tekrar satıcıya geri dönmesi 2-3 ay kadar sürebilmektedir, bu sebeple iade ücretinin yansıması da 90 güne kadar uzayabilmekte. Yurtdışından Kapıda Ödeme İle Sipariş Verme Yolu!

Aliexpress Kapıda Ödeme Var mı?

Güvenli alışveriş yapmanın bir yolu da sanal kart kullanmaktır. İnternet ortamına ana kartınızı girerek dolandırılma imkanınız her zaman vardır fakat bu Aliexpress ile alakalı bir durum değil daha çok sizi bilgisayar ve internet ağınızın güvenliği ile ilişkilidir. Bu riskten de kaçınmak isteyen kullanıcılar alışveriş tutarı kadarlık bir sanal kart oluşturabilirler. Aliexpress kapıda ödeme var mı? O anda alışverişinizi yapacağınız için Aliexpress siparişi sonrasında sanal kartınızda hiç limit kalmamış olacaktır. Sanal kart bilgileriniz kötü niyetli kişilerin ellerine geçse dahi içinde hiçbir limit olmadığı için dolandırılmanız da söz konusu olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here