aliexpress kargo takibi nasıl yapılır

Merhabalar aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere siparişinizi oluşturup ödemenizi yaptıktan sonra oluşturduğunuz sipariş bir gün içinde onaylanacaktır. Satıcıların siparişinizi işleme alıp kargoya vermesi ile birlikte Tracking Number alanında kargo takip numarası görünecektir. Details sütununda da satıcı kargo firmasıyla ilgili kargo takip linki vermektedir. 5 gün-1 hafta içerisinde kodlar çalışmaktadır. Hemen paniğe kapılmayın.

kargo-takip-kodu

Ücretsiz ya da düşük ücretli kargo şirketlerinin beyanı 15-21 gün şeklinde olsa da bu süreler 60 günü bulabilmektedir. Bu nedenle koruma sürenize dikkat etmeli, ürün elinize koruma sürenizin bitimine birkaç gün kala gelmezse “Uyuşmazlık (Dispute)” açmalısınız. bkz. Dispute Nasıl Açılır? Sipariş takip sayfasında yer alan tracking kodu ve verilen web sitesinde kodunuz çalışmıyorsa satıcıya mesaj atarak tracking kodunu güncelletiniz.

PTT Takip

Ücretsiz kargo siparişli ürünler posta olarak PTT ile size gönderilmektedir. PTT’den size ait tracking kod ile şu adresten sorgulama yapabilirsiniz:

http://aliexpresstr.com/url/ptttakip

China Post Registered Air Mail, China post air parcel, China Post Ordinary Small Packet,Seller’s Shipping Method yöntemi/firması ile gönderilen tüm kargolar/mektuplar PTT ile size aktarılacaktır.

Diğer firmaların takibini Kargo Takip sayfamızdan yapabilirsiniz.

Kargo Takip

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here