aliexpress siparişi iptal etmek

Adım adım sipariş iptalini sizlere anlatacağım…

Bildiğiniz üzere Aliexpress sahiden bir takım ürünleri avantajlı ki bunları alıyoruz. Bu sıralar dolar kuru da oldukça yükseldi. Fakat bir ürün gördünüz aldınız. Satın alma işleminden sonrada neden bunu 40 gün bekleyeyim 5 tl daha fazla verir Türkiye’den de alırım dediniz ve siparişinizi iptal etmek istediniz.

İptal konusu maalesef biraz sıkıntılı. Zira gittigidiyordaki gibi satıcı onayı ile sipariş iptal edilebiliyor. Siz iptal et butonunu tıklasanız da o vaziyet satıcıya mesajlıyor. Ayrı olarak size satıcı ileti atacaktır. Türkçe değil İngilizce cevap vermelisiniz. İletişimlerin hepsi İngilizce olmalı. Satıcı iptal etmez ürünü size kargolar ise 1 hafta sonra uyuşmazlık vererek onunla uğraşabilirsiniz.

Tabi böyle bir uyuz satıcıyla karşılaşmamak için güven değerinin %93’ten aşağıya olmamasına ehemmiyet gösterin. Ben %80’e indim baya sıkıntı yaşadım.

Şimdi gelelim iptal işlemine. Türkçe kullanıyorsanız Aliexpressim yada Siparişlerim linkinden sipariş sayfasına giriniz. İngilizce kullanıyorsanız my orders linkinden sipariş listenizi görebilirsiniz. Bu sayfada sizin tüm siparişleriniz listelenecektir.

İptal etmek istediğiniz siparişinizin yanında “Cancel Order” yazacak yada Türkçe kullanıyorsanız “Siparişi İptal Etmek” yazacaktır.

aliexpress cancel order

Cancel Order butonunu tıkladıktan sonra sizden onay isteyecek.

aliexpress-cancel-order-reason

Siz “Request Order Cancelation” butonunu tıkladıktan sonra iptal sebebini seçeceksiniz. Uygundur o listedeki sebeplerin hepsi. Kargo uzun sürdüğünden ziyade başka ürün aldım seçeneğini seçerseniz daha iyi olacaktır.

Seçim yaptınız. Formu gönderin. “Submit” butonunu tıklayın. Satıcıya hemen bu gönderi gidecektir. 1 hafta içinde satıcı ilgilenmezse sipariş iptal olacaktır.

Bu iptal talebini sipariş izleme sayfasından yeniden iptal edebilirsiniz.

Not: İptalden sonra geri ödeme işlemi 2-3 haftayı bulmaktadır. Aliexpress geri ödemeyi erken yapmaktadır anca banka prosedürleri vs. 2-3 haftayı bulmaktadır.

aliexpress cancelled order

İptal edilmiş örnek siparişimiz. Bu ekranı gördükten sonra paramız kartınıza anlattığım gibi 2 hafta içinde yatacaktır.

2 YORUMLAR

  1. merhaba ben siparişi verdikten üç dakika sonra iptal ettim ve başka parça ekleyerek tekrar sipariş verdim ve ödeme yaptım sorun yaşar mıyım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here