Ülkemizde artık 4-5 bin liranın altına gelinlik bulmak zorlaştı, buradan yola çıkarak ortalama bir gelinliğin 1000 dolar maliyeti olduğunu söyleyebiliriz. Aliexpress’te ise gelinlik fiyatlarının 30 dolardan başlaması evlilik sürecinde olan damat ve gelin adaylarının ilgisini çekiyor. Dar gelirli olan veya gelinlik gibi 1 gün kullanılacak bir ürüne küçük bir servet ödemek istemeyen kişiler Aliexpress’ten gelinlik almayı düşünebilir.

Yorumlar

Tabi gelinlik beğenmeden önce çok fazla ürüne bakmak zorundasınız, ancak bu sayede en mükemmel ve size en çok yakışacak gelinliği bulabilirsiniz. O yüzden her beğendiğiniz gelinliğin ilk önce yorumlarını okuyun. Aliexpress’ten gelinlik almak çok az yorumu olan veya yorumlarının önemli bir kısmında eleştiri olan gelinlik modellerini direkt eleyin. Bu ince eleyip sıkı dokuyacağınız bir süreç, çoğu zaman süre sıkıntınız da olacağı için en doğru ürünü bulmak için tek şansınız olacağını unutmayın.

Gelinlik Detayları

Gelinliği beğendiniz, yorumlarda güzel fakat bazı detayları fotoğraflardan göremiyorsunuz. Fotoğraf az olabilir veya yüksek çözünürlüklü olmayabilir. O yüzden o bölümlerin de fotoğrafını görebilmek için satıcıya mesaj atın. Satıcılar çok ilgili oldukları için en geç 24 saat içerisinde isteğinizi yerine getireceklerdir.

Gelinlik Bedeni

Orada gördüğünüz tüm bedenler Amerikan sistemine göre tasarlanmıştır. İnternetten veya bir mobil aplikasyondan bedeninizi amerikan beden ölçülerine çevirerek en doğru gelinliği bulabilirsiniz. Bu aşamada çok dikkatli olmanız, gelinliğin üzerinize tam oturmasını sağlayacaktır.

Aliexpress Gelinlik Fiyatları

30 dolardan başlasa da görünce iç çektiğimiz gelinlikler 100 dolardan başlıyor diyebiliriz. Tabi her kalitede ve çok fazla markanın ürünü olduğu için gelinlik fiyatları 1000 dolara kadar çıkabiliyor. Fakat 100 dolar civarına burada 1000 dolara satılan ürünler ayarında aliexpress gelinlikler alabilirsiniz. Ayrıca sadece gelinlik değil, gelinin taşıdığı tüm aksesuarları da Aliexpress üzerinden satın almak mümkün.

Gelinliğin Kargolanması

Gelinlik hassas bir ürün olduğu için iyi kargolanması gerekir, o yüzden bu kadar önemli bir ürün almışken biraz ekstra ücret ödeyerek ürünün UPS veya DHL gibi nispeten daha iyi paket yapan firmalar ile gelmesini sağlayın. Bunu panelde göremediyseniz satıcı ile iletişime geçerek rica edin. Aliexpress satıcıları bu konularda sorun çıkarmazlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here