Aliexpress üzerinden kredi kartınız ile sipariş verirken Alipay’e de üye olmuş olabilirsiniz. Bu çoğu zaman Aliexpress sistemi üzerinden  otomatik yapılır. Muhtemelen oradaki aynı zamanda Alipay’e üye olup kartın eklensin tikini görmemiş olabilirsiniz. Aliexpres bu üyelik ile sonraki alışverişlerinizde zaman kaybetmemenizi amaçlar, aslında burada kötü bir niyet yoktur fakat siz yinede izniniz olmadan Alipay’e üye olmak istemez veya kartınızı silmek isteyebilirsiniz.

Alipay Kredi Kartı Silmek

Aliexpress’e giriş yaptıktan sonra kredi kartları bölümünden Alipay’e üye olduğunuz kredi kartlarını görebilirsiniz. Muhtemelen tek bir kredi kartı aboneliğiniz olacaktır. Silmek istediğiniz kredi kartı bilgilerini gördükten sonra hemen altında yazan remove veya sil butonuna basarak kredi kartınızı silebilirsiniz. Alipay bu konuda bazı işletmeler gibi zorluk çıkarmaz ve kolayca kredi kartınızı saniyeler içerisinde silebilir hatta sonra tekrar ekleyebilirsiniz.

Alipay ve Sanal Kart Kullanımı

İnternet kullanıcılarının Aliexpress ve Alipay üzerinden kredi kartı silme amaçlarının başında kart güvenliği yatar. Yüksek limitli kredi kartının herhangi bir uygulama veya sitede kayıtlı olması doğal olarak bir huzursuzluk doğurabilir. Alipay kart dünyanın en önemli ödeme sistemlerinden bir tanesi olsa da internet korsanlarının delemeyeceği bir sistem olmadığını biliyoruz. Bu yüzden tüm okurlarımıza bu gibi sistemlerde sanal kart kullanmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Alipay sistemine okutacağınız sanal kartınız ile kendinizi ve alışverişlerinizi %100 güven altına alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken alışveriş öncesinde mobil internet şubenize girerek sanal kartınızın limitini artırmak olacaktır. Sanal kartlar kullanmadığınız zamanlarda 0 limitli kredi kartlarıdır ve hiçbir şekilde ödeme için kullanılamazlar. O sebeple ödeme öncesinde sepet tutarınız kadar artırmanız durumunda ödeme sonrasında yine 0 limitli bir kart olarak kalacaktır.

Yani ele geçirilse dahi hiçbir şekilde ödeme çekilemeyeceği için internet korsanlarının da işine yaramayacaktır. Bu sebeple Alipay üzerinden onaylattığınız kartınız Sanal Kart ise kredi kartı silme işlemini yapmanıza da gerek kalmaz.

Kredi Kartlarını Yurtdışına Kapatmak

Mobil şubenizden kredi kartınızı yurtdışı alışverişlerine kapatarak ek bir güvenlik önlemi alabilirsiniz. Alışveriş yapacağınız zaman ise saniyeler içerisinde tekrar açarak güvenle kullanabilirsiniz. Bu kapama işleminin sanal kartlar üzerinde işe yaramadığını da belirtmek isterim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here