en iyi çin alışveriş siteleri

Çin neredeyse tüm dünyanın üretim merkezi haline gelmiş dev bir sanayi bölgesi olarak adlandırılabilir. Devasa hızla büyüyen ekonomisi büyük iç piyasasının yanında neredeyse ihracata bağlı çalışır. Aklınıza gelebilecek her şeyin üretildiği çinden alışveriş yapmak da teknolojinin ilerlemesiyle daha da kolay hale geliyor. Üstelik ücretsiz kargo seçeneği ve binlerce çeşit arasından istediğiniz gibi alışveriş yapmak gerçekten uygun fiyatları ile rakipsiz olması en büyük avantajlarından. Ancak uzun kargo süresi, hatalı ya da yanlış ürün gönderimi, yan sanayi ürün gibi dezavantajlara da sahiptir. Tabi bunlarla karşılaşmamak için dikkatli olmak gerekiyor.Biz bu yazımızda güvenilir online alışveriş yapabileceğiniz çin sitelerini sıralayacağız.

Uzakdoğu ve Çin üzerinden yapılan alışverişlerde siteler her ne kadar da güvenilir olursa olsun biz eğer mümkün ise PAYPAL kullanılarak alışveriş yapılmasını öneriyoruz. Ayrıca bünyesinde PAYPAL ödeme seçeneğini bulunduran siteler PAYPAL sisteminin yüksek güvenlik kuralları ve müşteri koruma koşullarını kabul ettiği için yaşadığınız mağduriyerlerde sipariş iptali, ücret iadesi ya da ürün değişimi gibi konularda çok daha hızlı sonuç almanıza yarar. Bu siteler içerisinde sadece aliexpress.com kendi ödeme sistemi olan alipay sistemini kullanmaktadır.

Çinden yaptığınız alışverişlerden kargo seçimi de önemlidir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linkler üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Kargo Takibi

Kargo Çeşitleri

En çok kullanılan ve güvenilir olan Çin kökenli alışveriş sitelerini sonraki sayfalarda bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here