ininal

ininal kart ile yurtdışından alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş yapacağınız site eğer ödemeleri Türk Lirası olarak alıyor ise komisyon yoktur. Ama ödemeler Dolar, Euro, Sterlin gibi döviz cinsinden yapılıyorsa ininal döviz dönüşüm ücreti olarak %7 komisyon alır.

Örnek:

$100 dolarlık bir ürün alacağız, ürünün bize maliyeti $107 olur 1 doların yaklaşık 3 Türk Lirası (bkz. Döviz Kurları) olduğunu düşünürsek kartımızdan 321 Türk Lirası çekilecektir.

Eğer Aliexpress üzerinden alışveriş yapıyorsak %7 ininal + %3 mastercard/visa döviz çevirme komisyonu = toplamda %10 komisyon alınacaktır. Siparişiniz kargoya verildikten sonra Aliexpress %3’lük kısmı size geri iade eder ancak kart işlemlerinde bu olay gözükmez.

ininal veya Aliexpress hakkında sorunuz varsa soru&cevap sayfamızda sorunuzu sorabilirsiniz.

Soru&Cevap

ininal nedir?

Ön ödemeli bir karttır. İçine yüklediğiniz bakiye kadar harcama yapabilirsiniz. Kredi kartı / Banka kartı’nın geçtiği her yerde rahatlıkla güvenle işlem yapabilirsiniz.

ininal ile 3D Secure işlemleri yapılabilir mi?

3D Secure bir güvenlik prosedürüdür. Amacı, sizin bilginiz olmadan sizin kartınızla işlem yapılamamasıdır. Bu prosedürü kullanan internet sitelerinde alışveriş yapmak istendiğinde, ininal kartınızı eklediğiniz hesaba bağlı telefona bir SMS gelir. Bu SMS ilgili bölüme yazılarak alışveriş işlemi tamamlanmış olur.Kartınızı kişiselleştirdikten 48 saat içerisinde kartınızla 3D Secure işlem yapabilirsiniz.

ininal para yükleme

İninal kart para yükleme noktaları Migros, Migros Jet, Tansaş, Merkez PTT Şubeleri, PTT Matik, seçkin gazete bayileri, ING Bank ATM’leridir.İninal kartlara EFT yöntemi ile de para yüklenebilir.Ayrıca ininal kartınıza, ParaMara uygulamasını kullanarak, tanımlayacağınız kredi kartınızdan para aktarabilirsiniz.

ininal karta EFT yapma

EFT yapabilmek ininal kartın ininal’da yaratılmış bir hesaba eklenmiş olduğundan emin olun.
Herhangi bir bankadan ya da online bankacılık şubesinden EFT yapabilirsiniz.
EFT’nin yapılacağı banka: ING BANK – Banka Kodu: 99
Şube: İstanbul / Genel Müdürlük – Şube Kodu: 1
Alıcı hesap no: Kartın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarası
Alıcı isim – Soyisim: ininal kart sahibinin ismi ve soyismi
Tutar: 300TL’ye kadar para gönderebilirsiniz.

ininal harcama limiti

Kişiselleştirilmiş / hesaba eklenmiş ininal kartların 1 sene için harcama limiti 5.000TL’dir. Her sene 1 Ocak tarihinde bu limit tekrar 5.000TL olur.

ininal karta internetten para yükeleme

ininal kartınıza, ParaMara uygulamasını kullanarak, tanımlayacağınız kredi kartınızdan para aktarabilir ya da EFT ile para gönderebilirsiniz.

İnternetten satın aldığım bir ürünü iptal ettiğimde sipariş tutarı ininal kartıma ne zaman iade edilir?

İadenizi işlem yaptığınız internet sitesi yapmaktadır. İade süresi işlem yaptığınız yere göre değişiklik göstermekte olup 10 gün kadar sürebilmektedir. İade tutarınızı, ininal cüzdan uygulamasındaki hesap hareketlerinden takip edebilirsiniz.

Kart güvenlik kodu nedir?

Kart Güvenlik Kodu (CVC2) İnternette alışveriş yapmak istediğinizde sizden 16 haneli kart numarası, kartın son kullanma tarihini ve 3 haneli güvenlik kodu (CVC2) kodu istenir.Güvenlik kodu kartın arkasındaki numaraların son 3 hanesidir ve değiştirilemez. 3 kere yanlış girildiğinde kartınız bloke olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here